Published On: lun, ian. 29th, 2018

Dacia Unirea Braila a incheiat cantonamentul de la Buftea cu doua infrangeri

Dacia Unirea Braila a incheiat catonamentul de la Centrul National de la Buftea, urmand ca in perioada urmatoare sa intre intr-un semi-cantonament la baza sportiva de la Siderurgistul unde urmeaza a disputa 3 partide amicale.

Obiectivele tintite in catonamentul de la Buftea au fost atinse, pregatirea fizica a decurs normal, iar jucatorii noi veniti se integreaza in lotul Daciei Unirea. In cele 10 zile de cantonament, echipa noastra a disputat 2 jocuri de verificare cu echipele de pe locurile 3 si 4 ale Ligii Secunde, ambele partide fiind pierdute la limita cu scorurile de 1-2 in fata echipei CS Afumati si 0-1 cu Chindia Targoviste. Tot lotul echipei noastre a fost rulat in cele doua partide, menajati fiind veteranii Stefan Leu, Laurentiu Ivan si Sorin Frunza.

Dacia Unirea Braila – CS Afumati 1-2

In prima repriza Dacia Unirea Braila a jucat in formula: Ticrea – Alex Git, T. Taranu, Ghiocel, Nicola – Vitan, Anghelina, Paul Ioan, Manea – O. Bucur, Al. Pop.

In partea a doua a meciului Alin Panzaru a trimis pe teren urmatorii jucatori: R. Chirila – Al. Nita, Moroianu, Olenic, Stanciulescu – Cotet, M. Dima, G. Puia, Cublesan – Ciucureanu, Banyoi.

Dacia Unirea Braila – Chindia Targoviste 0-1

In prima repriza au jucat: Ticrea – Nita, Taranu, Ghiocel, Stanciulescu – Vitan, Olenic, Anghelina, Manea – Bucur, Pop.

In repriza a doua au jucat: Chirila – Git, Moroianu, Hamza, Nicola – L. Cotet (min. 70 Orasanu), M. Dima, P. Ioan, Cublesan – Ciucureanu, Puia (min. 70 Banyoi).

Miercuri, 31 ianuarie, de la ora 11.00, Dacia Unirea Braila va juca pe terenul sintetic de la baza Siderurgistul din Galati, cu Sporting Liesti, echipa clasata pe locul 6 in seria I din Liga a 3-a, urmand apoi pe 3 si pe 7 Februarie sa intalnim Olimpia Ramnicu-Sarat respectiv ASC Otelul Galati.

Liga a II-a se reia pe 24 Februarie 2018, Dacia Unirea urmand a juca in deplasare la Foresta Suceava.

Comentarii

comentariu

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>